Haberler > 2016 Yılı > Kayseri'den ANFAŞ Fuarlarına Tam Destek

ANFAŞ Fuarcılık yaklaşmakta olan Gıda Fuarı ve Hotel Ekipmanları Fuarlarının tanıtım çalışmaları dahilinde Türkiye genelinde başlattığı “Basın ve Sektör Buluşması” toplantısını Kayseri'de gerçekleştirdi.


Kayseri Ticaret Odası (KTO) toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya ANFAŞ Fuarcılık Genel Müdürü Murat Özer, Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Celal Hasnalçacı, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı, KTO üyeleri, İl Tarım Müdürlüğü, ilgili sektör yetkilileri ve medya mensupları katıldı. ANFAŞ Genel Müdürü Murat Özer, Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarındaki belirsizliğin Türk ekonomisini zorladığını, ancak 2016'daki olumsuzluklara rağmen 2017'den umutlu olduklarını bildirdi. Özer, “Amacımız fuarlarla birlikte ziyaretçi kalitesini arttırmaktır. Böylece fuarların ekonomiye sağladığı olumlu etkiler de artacaktır. Antalya’ya yurt dışında 255 şehirden 61 havayolu şirketi direkt uçuş gerçekleştiriyor. Fuarların uluslararası katılımcı ve ziyaretçilere ihtiyacı var. Kış aylarında bile Antalya’dan 35-40 ülkeye uçulabilmektedir” şeklinde konuştu. Özer, Türkiye’de gerçekleşen 410 fuarla ekonomiye 1,4 milyar Euro getiri sağlanırken, bu rakamın Almanya’da 371 fuarla 23,5 milyar Euro olduğunu sözlerine ekledi. ANFAŞ'ın kuruluş amaçlarından birinin de kış aylarında turizm gelirinin azaldığı dönemlerde Antalya'ya ekonomik katkı sağlamak olduğunu belirten Özer, bu amaçla diğer pek çok fuar şirketinden ayrıldıklarını da dile getirdi.


2017 yılı için umutlu olduklarını vurgulayan Özer, "2016 yılında çok zarar gördük. 2017 yılında özellikle Nisan ve Mayıs aylarından sonra bizi daha iyi bir ekonomi ve parlak bir çıkış beklediğine inanıyoruz. Tek yapmamız gereken birlikte olmak ve birlikte davranmak. Türkiye'nin kaynakları fazlasıyla hepimize yetecek durumda. Antalya'da biz bu birlikteliği yakaladık. İnşallah Türkiye genelinde de bu birliktelik yakalanır." dedi.


Özer, Antalya'nın 18-21 Ocak 2017'de Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarı ile 15-18 Şubat 2017'de Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı'na ev sahipliği yapacağını, bu kapsamdaki yurt dışı ziyaretçi çalışmalarına başladıklarını, bu yıl özellikle Ortadoğu ülkelerine de ziyaretler düzenlediklerini sözlerine ekledi.


Bununla beraber Kayseri Ticaret Odası da, fuarlara Kayseri'den katılım sağlayacak firmalar ve ziyaretçileri için özel destek programları hazırladıklarının bilgisini verdi.

destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler